Belçika vizesiz seyahat edebilen 10 ülke arasına girdi


Belçika Dışişleri Bakanlığı, Belçika’nın vizesiz seyahat edebilen ilk 10 ülke arasına girdiği haberini vererek Belçika vatandaşlarının 184 ülkeye vizesiz giriş yapabildiğini belirtti.
Belçika vizesiz seyahat edebilen 10 ülke arasına girdi

Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar

Belçika Dışişleri Bakanlığı, Belçika yurttaşlarının 184 ülkeye vizesiz giriş meydana getirdiğinı açıklayarak, Belçika’nın vizesiz seyahat edebilen ilk 10 ülke arasına girdiğini duyurdu.

Belçika Dışişleri Bakanlığı'ndan konuya ilişkin meydana getirilen açıklamada, Belçika’nın 7’nci sırada yer aldığı belirtilerek, "Geçtiğimiz yıl vizesiz gezi edebilen ülkeler arasında 6’ncı sıradaydık. 2017’de ise yalnızca 173 ülkeye vizesiz seyahat edebilme olanağına rağmen 4’üncü sırada yer aldık." ifadeleri kullanıldı.

JAPON PASAPORTU İLE 190 ÜLKEYE GİRİŞ YAPILABİLİYOR
öteki ülkeler hakkında da informasyon verilen açıklamada, "Japon pasaportu çoğu kapıyı açarak 190 ülkeye vizesiz erişim imkanı sunuyor. Singapur ve güney Kore ise 189 noktaya vizesiz ulaşım sağlıyor. Listede 3’üncü sırada yer edinen Almanya ve Fransa vatandaşları ise 188 ülkeye vizesiz giriş yapabiliyor. Vizesiz yalnızca 30 ülkeye ayak basabilen Afganistan ve Irak vatandaşları ise en kötü durumda gaslıküyor." denildi.

Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar

Bir Yorum YazBu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve Koşullar