En Çok Görülen 10 Rüya Sembolü ve Anlamları


Uzmanlara göre, günde 6-8 saat uykuya ihtiyacımız var; bu da hayatımızın 1/3’ü demek! Evet, çok fazla uyuyoruz ve çok fazla rüya görüyoruz.
En Çok Görülen 10 Rüya Sembolü ve Anlamları

Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar

Japonya’da yapılan bir araştırmaya nazaran, rüyalarımızı da gerçek hayatta meydana gelenleri nasıl izliyorsak aynı şekilde izliyormuşuz. Bilim insanoğluına nazaran, rüyaları çözümleme edebilmek için gmeşhurk hayatımızda yapmış olduklarımıza da bakmamız ve kendimize şu soruları sormamız gerekiyor:

aslında rüyalarımız günlük yaşamımızda yaşadıklarımızın bir yansıması mı?
Görmüş olduğumüz, işaret diyebileceğimiz sembollerin anlamı ne?
Onları nasıl tasvir ediyoruz, ne anlamlar çıkarıyoruz?
İŞTE EN ÇOK GÖRÜLEN 10 RÜYA SEMBOLÜ VE YORUMLARI...

1. UÇMAK

Eğer rüyanızda uçtuğunuzu görüyorsanız büyük olasılıkla ulaşmak arzu ettiğiniz bir hedefiniz var demektir. Hal böyle olunca uyandığınızda sorgulamanız ihtiyaç duyulan şey; 'Ne amaçlıyorum? Hayatımda başarmak istediklerim neler?' olmalı. Genellikle uçtuğunuzu gördüğünüz bir rüya uyandığınızda size motive olmuş hissettirir; içinizde bir özgürlük hissi olur.

2. ŞELALE

Su saflığı ve arınmayı temsil eder, bundan dolayı rüyada su görmek kişinin ruhsal durumunu ortaya koyar. Şelale görmek güzel bir kehanet gibidir diyebiliriz. Yaşamınızda yeni başlangıçlara işaret eder. 

3. DİŞ

Rüyada diş görmek fazlaca sık görülen bir rüyadır. İlk olarak bilmeniz gereken; dişler yaşlanmayı temsil eder. Çürük diş görmek korku ve anksiyeteyi, dişlerinizi sıkmak ortaya çıkması gereken bir şey olduğunu gösterir. Özellikle de dişlerin döküldüğünü görmek çok geneldir. Bu görüler stres altındayken, yitirme korkusu yaşarken yada yalan söyleme durumunda kalındığında görülür. öyleyse diş gördüğünüzde kendinize yönelteceğiniz sorular: hayatımda olanların gidişatından memnun muyum? Korkularım neler? Nasıl çözebilirim?

4. ÖLÜM

Maalesef rüyalarımızda ölüm görmek de sık karşılaşılan bir durumdur. Sadece kimsenin kabul etmek istemediği acı gerçek şu: rüyada ölüm görmek bir şeylerin bittiğine işaret ediyor. Bir çok şey olabilir, örneğin bir durumun sona erişi, geleceğe dair bir idealden caymak, öfkenin ve korkunun bitmesi… büyük ihtimalle duygularınızda değişimler olduğu süre gördüğünüz bu rüyalarda önemli olan şu: Ölen siz miydiniz? Sevdiğiniz biri miydi?

5. HAMİLELİK

Rüyada hamile olduğunu görmek, büyük bir büyüme ve gelişmeyi sembolize eder ve gelecekteki projelere, arzulara uyarlanabilir. Eğer hamile olduğunuzu gördüyseniz, kendinize şu soruları sormalısınız: Ne yaratmaya çalışıyorsunuz? Olasılıklara açık mısınız?

6. EV

Eğer rüyanızda ev ile ilgili bir şey görmüş olduyseniz, o vakit bu hayallerin kişiliği ve kişiliğin farklı yönlerini sembolize ettiğini bilmelisiniz. Evin tipine veya farklı odalara bağlı olarak yorum derinleşebilir. Evler güvenlik ve konforla ilgilidir. Bir çatı katı hatıraları sembolize ederken, bir bodrum sezgi ve şuurdışı zihin anlamına gelebilir. Evler hakkında rüya görmüş olduyseniz kendinize şu soruları sormalısınız: Vücudunuza nasıl bakıyorsunuz? Kendinizi dünyada nerede görüyorsunuz?

7. PARA

Parayla ilgili rüyaların tamamen şansla ve kendimizi nasıl algıladığımızla ilgili bulunduğunu biliyor muydunuz? Piyangoyu kazanmak yaşam tarzında bir değişimi sembolize ederken, rüyada para verdiğini görmek kayıp korkusudur. Para olan rüyalar, bolluk ve refah yönündeki duygularımızın özü ile ilgilidir. Öyleyse, rüyanızda para görürseniz, kendinize şu soruları sormalısınız: İşinizi mi kaybettiniz? Borcunuz mu var? Piyangoyu kazansaydınız ne yapardınız?

8. ALDATMAK

Bu aslına bakarsak bastırılmış veya ifade edilmesi gereken cinsel arzuları ve dürtüleri gösterir. Aynı zamanda bu rüyalar terk edilme korkusunu, kendinizle ilgili problemlerı ve sorunlu bir ilişkinin bilinçsiz bir şekilde kabulünü taşır. Öyleyse, bu şekilde bir rüyadan uyandıktan sonrasında kendinize şu soruları sormanız gerekir: sevmiş olduğiniz birini kaybetmekten korkuyor musunuz? İlişkinizde mutsuz musunuz? Vücudunuz ve arzularınız hakkında neler hissediyorsunuz?

9. YANGIN

Yangın görmenin birkaç anlamı olabilir; ve bu tarz şeylerin hepsi, rüyanın gidişatına bağlıdır. Örneğin, ateşi uzaktan görmek arzu ve dönüşümü simgelemekteyken ateşle oynamak ise riskli faaliyetlerin bir uyarması olabilir. Eğer bir yangın başlatmış olduğunızı gördüyseniz, bu baskı altında olan öfkeyi sembolize eder. Yangınla ilgili rüyalarınız varsa, kendinize şunu sormalısınız: Riskli durumlardan kaçınıyor musunuz?

10. ÇIPLAKLIK

Bu tür rüyalar da oldukca sık görülür ve genellikle korunmasız hissetmeye işaret eder. Eğer rüya başka birinin çıplak olmasıyla ilgiliyse, bir durumun “açık hakikatini” belirtir. Aynı zamanda saygı kaybı anlamına da gelebilir. Çıplaklık kusurları kabul etmektir. Tıpkı uyanık anlarda olduğu gibi, benliğin dünyasına ne kadar maruz kaldığı ile ilgilidir. Bir rüyada çıplaksanız, kendinize şu soruları sormalısınız: Kim olduğunuzu göstermekten korkuyor musunuz? Kendinizi mi ifşa ediyorsunuz?

Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar

Bir Yorum YazBu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve Koşullar