Şamanizim Ve Ayahuasca Yaşam


Ayahuasca Amazon ormanlarında bulunan kutsal Ayahuasca bitkisi 'Dimethyltryptamine' molökülü yani kısaca 'DMT' olarak bilinen,en güçlü 'psychedelic' maddedir! ve her organizma kendi içerisinde bu sentezlerden taşır
Şamanizim Ve Ayahuasca Yaşam

Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar

Ayahuasca Amazon ormanlarında bulunan mukaddes Ayahuasca bitkisi 'Dimethyltryptamine' molökülü şu demek oluyor ki kısaca 'DMT' olarak bilinen,en güçlü 'psychedelic' maddedir! Ve her organizma kendi içinde bu sentezlerden taşır.Embrio halindeki bir bebeğin sekiz haftaya kadar salgıladığı bir sıvıdır üstelik.İnsan dediğimiz varlığın hayat yolculuğunda kendisini keşfetmesi gerekir.Hayattaki en önemli bir detaydır!Bilinç altı,bilinç üstü,bilinç ötesi olarak nitelendirirsek ruh,gövde,akıl,paralel evrenler,şartlanmalar,çekim yasası,sevginin gücü,enerji teorisi,inanç ve Tanrı kavramları yüksek şuurimiz sayesinde vardırlar.

Yeniden doğuş. 

DMT maddesi iki gaslın arasındaki alın boşluğunda bulunan bir sıvıdır.Biz insanlar bu sıvıyı kendi bilincimizin yettiği kadar kullanabiliyoruz.Birşey varki geçmişte yapmış olduğumuz hatalar veya değişim isteği içerisine girdiğimiz dönemlerde tekrardan başa sarmamızla sonuçlanıyor.Deneyimlediğim ve cevremdede yine doğduk,ben başka bir insan oldum dedirten cinsden bir bitki ayahuasca.Üçüncü gözünüzü açtıran ayahuasca bitkisini almış olduğunız vakit adeta yine doğuyorsunuz.Yaşam felsefeniz,dünyaya bakışınız değişiyor.Terim yerinde yeniden doğuyorsunuz!

Tavsiye ediliyor.  

Spiritüel tarafının yanı sıra fizyolojik iyileştirici özelliği ile her geçen gün daha fazla kişiyi iyileştiriyor.Piskiyatristler ve bilim adamları tarafınca incelenip deneyimlendikden sonrasında piskologlar tarafınca tavsiye ediliyor.Bizzat kendi piskoloğum'un bir seromoniye katılmamı tavsiye etmesiyle korkarakda olsa deneyimini yaşadım.Yaşamın anlamını sorgulayan içimizi kemirip bitiren sorulardan,egolardan,çocukluk travmalarından,endişelerden,bağlarımlılıklardan kurtulmak isteyen hayat kurtarıcısı ve hayat değiştiren bir nebat Ayahuasca.İki sene boyunca her hafta gittiğim piskiyatri görüşmelerim artık son buldu,çünkü Ayahuasca 10 senelik pisikotrepi seansına karşılık.Bu deneyimi kendi ülkemiz olan Türkiye'de gerçekleştirdim.Elbetteki ana vatanı olan Amazon ormanlarında yaşamak bir başka olacakdır.Gidip tecrübe edip yine yazmak dilekleriyle inşallah..

Eski Türkler Şaman olarak bilinen 'Kham'dı. 

İnsanoğlu binlerce yıl biriktirdiği ve yaşadıkları gerçekleri görmezden geliyor nedense!Şamanizimbir Din değildir!Şamanizim dinin uygulanış biçimidir.Ayrıca tüm dünyadaki dinlerin çıkış noktasıdır.Şamanizim Derin bir ilme haiz olmayı gerektirmeyen olduğun gibi hayatı yaşamak ve doğa ile bütünleşmek için yüz yıllardır mevcud ruhani bir kavramdır.Orta asya ile kuzey asyada boy gösterip;Özbekistan,Kırgızistan,Tacikistan,Türkmenistan,Afganistan ve Çin'in bir kısmı olan ülkeler merkezidir..Ve biz Türk'ler orta asyadan göç edip şamanizimden müslümanlığa geçiş yapmış insanlarız.

Evren üç katmandır. 

Dünyamız üç katmandan doğar.Gökyüzü,yer altı ve yer üstü olmak üzere üç bölümdür.Üst katman olan semande Şamanlar tarafınca gök Tanrısı olarak bilinen ve bizler günümüz insanoğluında bildiği ve sonsuz inandığı tanrı'ın varlığı,yeryüzünde bizler canlılar ve yer altında ise bu dünyadan geçip artık göç etmiş olan ölülerimiz vardır.Şamanlar tabiat aleminde yaşımı algı edip,doğaya hükmeden gücü sezmişdirler.Yağmur,kar,fırtına,güneş,rüzgar benzer biçimde doğa eylemlerini benimsemiş ve en duru insan olarak günümüzde halen hayatlarını sürdürmeyi başarmışlardır.Ayahuasca bitkisiçayı yardımıyla meydana gelen seyahat gerçekden ruhani bir boyutdur.Yeryüzünde bulunan hepimiz insanoğluı yer altınada,semanede çıkarttığı kuşkusuz bir gerçekdir.

Bunları biliyormuydunuz?

İnsanoğlu tarafından şamanizim inkar edilir?Peki niçin? Oysaki bilincinde olsakda,olmasakda kültürümüzün,yaşayışımızın gelenek ve göreneklerimizin temelinde Şamanizim vardır.Örnek verecek olursam,aşağıda sayacağım maddeler günümüze atalarımız olan Şaman şu demek oluyor ki 'Khan'lardan miras kalmışdır.

*Nişan yüzüklerine takılan kırmızı kurdele. 

*Kurşun dökmek.

*Mezar taşlarımız. 

*Dilek tutmak. 

*Köpek ulumasının uğursuz sayılması. 

*Nazar boncuğu(Nazar inancımız) 

*Kullandığımız kilim motifleri. 

*Mevlit ve ilahiler. 

*Su içerken kafanın el ile desteklenmesi. 

*Kuşların içmesi için mezarlardaki küçük su bölmeleri.

*Yukarıda Allah var sözü. 

*Sağ ayak ile adım atma geleneği. 

*Su dökerek yolcuyu uğurlama. 

*Türbelere ağaçlara bez parçası bağlamak. 

*Üç kere tahtaya vurmak. 

*Çocuklara doğadan esinlenerek isimler koymak. 

Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar

Bir Yorum YazBu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve Koşullar