Son Zamanların En İyi 10 Süper Kahraman Filmi


Uzun yıllar çizgi roman dünyasından hayranlıkla takip ettiğimiz süper kahramanlar, beyaz perdede sıklıkla karşımıza çıkıyor. Sinema dünyasının belki de en çok sevilen ve izlenen yapımları içinde yer edinen süper kahraman filmleri, çoğu vakit hayal gücümüzü zorlayarak bizi farklı maceralara sürüklüyor.
Son Zamanların En İyi 10 Süper Kahraman Filmi

Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar

Uzun yıllar çizgi roman dünyasından hayranlıkla takip ettiğimiz süper kahramanlar, beyaz perdede sıklıkla karşımıza çıkıyor. Sinema sektörünün belki de maksimum sevilen ve izlenen yapımları içinde yer edinen süper kahraman filmleri, çoğu zaman hayal gücümüzü zorlayarak bizi farklı maceralara sürüklüyor.
Şimdiye kadar yapılmış en iyi süper kahraman filmlerinden 10 tanesini sizin için seçtik:

1. The Dark Knight / Kara Şövalye (2008)
Yönetmen koltuğunda Cristopher Nolan’ın oturduğu film, ‘Batman Başlıyor’ filminin devam filmi. Christian Bale’i yine Batman görevinde izlediğimiz filmin baş kötü karakterı Joker’i ise, “Brokeback Mountain” filmindeki performansıyla Oscar’a aday gösterilen ve 2008 senesinde yitirdiğimiz erkek oyuncu Heath Ledger canlandırıyor.
Batman Begins filmindeki rollerini bu filme taşıyan diğer oyuncular ise şöyle: Teğmen Jim Gordon’ı canlandıran Gary Oldman; Alfred’i canlandıran Oscar ödüllü erkek oyuncu Michael Caine ve Lucius Fox rolündeki Oscar ödüllü aktör Morgan Freeman.
Filmimizde, Batman, Teğmen Gordon ve bölge savcısı Harvey Dent bir araya gelmiş olarak Gotham Sokaklarını yeniden arındırma mücadelesine giriyor.

The Dark Knight

The Dark Knight

2. The Avengers/ Yenilmezler (2012)

Marvel’in en sevilen kahramanları olan Demir Adam, Hulk, Thor, Kaptan ABD, Hawkeye ve Black Widow’u bir araya getiren filmimizde başrolleri efsanevi bir kadro paylaşıyor: Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Tom Hiddleston, Stellan Skarsgard ve Samuel L. Jackson.
1963 senesinde basılan ve o günden beri Marvel’in en sevilen çizgi roman serilerinden önde gelen The Avengers’den uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda ise Joss Whedon oturuyor.

The Avengers

The Avengers

3. Süperman (1978)

1978 yılında beyazperdede seyircisiyle buluşan ve serinin ilk filmi olan Supermen’in yönetmen koltuğunda Richard Donneroturuyor. Filmin başrollerini ise Christopher Reeve, Marlon Brando ve Gene Hackman paylaşıyor.
Film, yok olmakta olan Krypton gezegeni sakinlerinin, bir bebeği kapsülle uzaya yollamaları ile adım atar. Kapsül dünyaya düşer ve çocuksuz bir çift olan şehir’ler bebeği bulur. Clark adını verdikleri ve kendi öz çocukları şeklinde sevdikleri çocuk büyüdükçe inanılmaz güçlere haiz olduğunu keşfederler. Clark, süper kimliğini gizleyerek adaleti ve dünyayı korumaya çalışır.

Süperman

Süperman

4. Spiderman / Örümcek Adam (2002)

1967 yılından bu yana birçok farklı tarzda çizgi film olarak karşımıza çıkan Spiderman ilk defa bu filmle beyaz perdeye taşınmıştı.
Başrollerini Tobey Maguire, Willem Dafoe, Kirsten Dunst ve James Franco’nun paylaştığı filmin yönetmenliğini ise ilk Spiderman üçlemesinin ünlü yönetmeni Sam Raimi üstleniyor.
Film, bayağı bir lise öğrencisi olan Peter Parker’ın yaşamının bigün bir örümcek tarafınca ısırılmasıyla tamamen değişmesini mevzu alıyor.

Spiderman

Spiderman

5. Wonder Woman (2017)

Yunan mitolojisinden esinlenen öyküsüyle gösterişli bir süper kahraman filmi olan Wonder Woman’ın yönetmen koltuğunda Patty Jenkins oturuyor. Filmin süper kahraman kadınını Batman vs Superman: Adaletin Şafağı filminde olduğu gibi yine Gal Gadot canlandırıyor. Gadot’a, Connie Nielsen, Chris Pine, Robin Wright ve David Thewlis benzer biçimde başarılı isimler eşlik ediyor.

Film, Amazon prensesi olan Diana’nın, I. Dünya Savaşı’nı bitirmek amacıyla yaşadığı cennet adayı terk ederek Almanların geliştirdiği kimyasal silahın peşine düşmesini mevzu alıyor.

Wonder Woman

Wonder Woman

6. Iron Man (2008)

Iron Man olarak bildiğimiz Demir Adam karakteri ilk olarak 1962 yılında hayatımıza girdi. 2008 yılında Jon Favreau tarafınca beyazperdeye aktarılan yapımda Robert Downey Jr., Terrence Howard, Gwyneth Paltrow, Samuel L. Jackson benzer biçimde başarılı oyuncular içeriyor.

Silah sanayi patronu olan milyarder Tony Stark, Afganistan’ta yeni bir füze denemesi yaparken tutsak düşer. Afganların kendileri için roket yapmasını istediği Stark, kaçmak için zırhlı bir kıyafet hazırlar.

Iron Man

Iron Man

7. Thor (2011)

Shakespeare uyarlamalarıyla tanıdığımız Kenneth Branagh’ın yönettiği ve Chris Hemsworth, Natalie Portman, Tom Hiddleston ile Stellan Skarsgard’ın oynadığı Thor serinin ilk filmi. Marvel Evreni’nden, Asgard’ın mistik atmosferine kadar uzanan “Thor” tahta geçme hakkını kazanan süper kahramanın öyküsünü epik bir kurguyla anlatıyor.

Thor

Thor

8. Deadpool (2016)

Ünlü Marvel çizgi roman karakteri Deadpool’dan uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Tim Miller bulunuyor. X-Men film serisinin altıncı yapımı olan filmin oyuncu kadrosunda başrol Ryan Reynolds’ın yanı sıra, Morena Baccarin, Ed Skrein, T.J. Miller ve Gina Carano şeklinde isimler yer ediniyor.
Film, eski bir Özel Kuvvet askeri olan Wade Wilson’ın, Deadpool’a dönüşümünü özetleyen bir başlangıç hikayesi sunuyor.

Deadpool

Deadpool

9. X-Men (2000)

X-Men, Marvel çizgi roman dünyasından beyazperdeye uyarlanan serinin ilk filmi. Oyuncu kadrosunda Hugh Jackman, Patrick Stewart, Ian McKellen ve Halle Berry benzer biçimde daha biroldukça güçlü ismin yer aldığı filmimizde, gerçek dışı bir dünyada süper güçleri olan bir mutant grubunun insanlığa kabul ettirilme mücadelesi anlatılıyor. Filmin yönetmenliğini Bryan Singerüstleniyor.

X-Men

X-Men

10. Hellboy (2004)

Mike Mignola’nın ünlü çizgi roman serisinden beyazperdeye aktarılan yapımda yönetmen koltuğunda Guillermo del Torooturuyor. Filmimizde Hellboy karakterini ise, Beauty and the Beast, Adventure Time, Sons of Anarchy gibi yapımlardaki unutulmaz performanslarından anımsayacağımız Ron Perlman canlandırıyor. Perlman’a Doug Jones, Selma Blair ve Rupert Evans benzer biçimde isimler eşlik ediyor.

Film, karanlık kökenine rağmen, iyilik yanlısı olan Hellboy’un, dünyayı tehdit eden kötü güçlerle savaşını konu alıyor.

Hellboy

Hellboy

Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar

Bir Yorum YazBu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve Koşullar